Yurtdışı Marka Araştırma

Yurtdışı Marka Araştırma

Yurtdışı Marka Araştırma

Yurtdışı Marka araştırma hizmeti, ihracatçı Türk firmalarına yeni pazarlara girmeden önce yatırım yapacakları bölgeleri tanıma ve marka ihlallerine karşı ileride karşılaşabilecekleri sorunlara karşı önceden tedbir alma imkânı sunmaktadır. Bu nedenle, yurtiçi marka başvurularında marka araştırmasını tavsiye ettiğimiz gibi, yurtdışı marka araştırmasını da tavsiye ediyoruz.
Yurtdışında uzman çözüm ortakları ile çalışmakta olan Efor Patent, müvekkillerinin yurt dışı marka tescil işlemlerine başlamadan önce marka araştırma hizmetlerinden faydalanmalarını ve böylelikle etkin ve özgün pazarlara kavuşmalarını istemekte ve her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı garanti etmektedir.
Yurtdışı Marka Araştırma Önemi ve Amacı
Marka tescil müracaatı işlemlerine başlamadan önce, yapılacak marka ön araştırma sayesinde firmaların tescili mümkün olmayan markalar için gereksiz yatırımları önlenmiş olacaktır.
Marka ön araştırma sonucunda, markanın ilgili ülkede veya bölgede tescilli olup olmadığı görülecek ve markanın hangi ülkelerde tescil edilemeyeceği tespit edilecektir. Markanızın yurtdışında da araştırılmasını istiyorsanız lütfen danışman veya vekillerimizi arayınız.
Yurtdışı Marka Araştırma Çeşitleri

1. Ülkesel Marka Araştırma
Avantajları
– Daha ayrıntılı ve daha güncel bir araştırma raporu
– Daha kesin sonuç ve çalşmış olduğumuz uzman çözüm ortağının yorumu
Dezavantajları
– Araştırma raporunun uzun sürede gelmesi (en erken 10 gün)
– Birden fazla ülkede yapılması durumunda daha pahalı olması
– Vekil ile çalışılma zorunluluğu

2. Bölgesel Marka Araştırma
Yurtdışında Bölgesel Araştırma Hizmeti kapsamında çözüm ortağı olarak çalışmış olduğumuz firmanın çalışma sistemi olarak, dünya 4 ana bölüme ayrılmıştır.
– Avrupa,
– Asya & Avustralya,
– Afriak & Ortadoğu,
– Amerika & Kanada.

Avantajları
– Daha düşük maliyet
– Aynı anda birden fazla ülkede araştırma yapılabilmesi
– Araştırma raporunun ülke sayısından bağımsız olarak kısa sürede gelmesi (1-3 gün)
Dezavantajları
– Araştırmada tespit edilen markaların tescil edildiği sınıftaki emtia detaylarının verilmemesi
– Araştırmada tespit edilen markaların son durumları hakkında bilgi verilmemesi

ÜLKESEL / BÖLGESEL MARKA ÖN ARAŞTIRMASI

AVANTAJLARI
Ülkesel araştırmada daha ayrıntılı ve daha güncel bir araştırma raporu gelir.
Ülkesel araştırma bölgesel araştırmaya göre daha pahalıdır ve araştırma raporu daha geç sürede gelir.Bölgesel araştırmada aynı anda birden fazla ülkede araştırma yapılabilir.Bölgesel araştırma birebir ve yakın benzer markalar için ve sınıf bazında yapılır.Ülkesel araştırma raporunda benzer markalar da yer aldığı için daha kesin sonuç alınır ve vekil araştırma sonucuna dair yorumunu da ekler.Bölgesel araştırmada tespit edilen tescilli markanın son durumu ve sahibi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaz.

Şimdi Arayın