Google SEO Uzmanı

17
Aug
Google SEO Uzmanı
Google SEO Uzmanı
  • admin
  • 401 Views
  • 0 Comment
  • No tags

SEO Nedir?

SEO” Açılımı (Search Engine Optimization) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Anlamı: Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralama alması ve taraması için yapılan birtakım teknik işlemleri kapsar.

SEO, bir web sitesini arama motoru standartlarına göre iyileştirmek ve teknik anlamda tekrar düzenlemektir.  SEO’nun amacı arama motorlarında hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmaktır.

SEO, arama motorlarındaki görünürlüğü artırmak ve web sitesine ziyaretçi çekmek için yapılan tüm optimizasyon çalışmaları olarak tanımlanabilir. SEO ile yükselmenin ve ziyaretçilere ulaşmanın keyfini çıkarın!


SEO uzmanı ne demek?

  • SEO Uzmanı, internet sitelerini Google başta olmak üzere Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarına göre optimize eden, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çeşitli düzenlemeler yapan, sayfalarınızı yazılımsal olarak iyileştiren ve içeriklerinizi yine son kullanıcıya göre ayarlayan kişidir.

SEO Uzmanı kimdir? sorusuna böylece cevap vermiş olduk.


SEO uzmanı ne kadar maaş alır?

SEO uzmanı maaşları deneyim ve tecrübeye göre farklılık gösterir. Ayrıca şirketin mevcut durumu ve büyüklüğü de alacağınız miktarı belirleyecektir. Herhangi bir Freelance SEO uzmanı yani serbest çalışanlar, yüksek rakamlara eğitmenlik ve danışmanlık hizmeti verebilir. Ortalama olarak net maaş aralıkları şu şekildedir:

  • SEO Assistant Maaşı: 2500 – 3000 TL
  • SEO Uzmanı Maaşı: 3000 – 4500 TL
  • SEO Manager Maaşı: 4500 – 6000 TL
  • Head of SEO Maaşı: 6000 – 8000 TL

Ortalama Aylık Maaş 3.620₺ ‘ dir. 

Junior (Jr.) ve Senior (Sr.) Seo uzmanları en popüler mesleklerler arasındadır.


SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

Google SEO Uzmanı

SEO uzmanı olmak için yeterli donanıma ve teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Genel seo terimlerini öğrendikten sonra yabancı kaynakları  ve algoritma güncellemelerini takip etmeli, bol bol denemeler yaparak kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Bir web sitesi / wordpress blog kurarak işe başlayabilirsiniz.

Donanımlı ve başarılı bir Google SEO Uzmanı kendi tekniklerini geliştirir ve her zaman iyi bir kullanıcı deneyimine odaklanır. SEO uzmanı olmak sanıldığı kadar kolay değildir…

SEO uzmanı olmak için herhangi bir resmi eğitim & öğretim programı bulunmamaktadır. Çeşitli akademiler ve dijital kurumlar, sertifikalı eğitim verebilir ancak uygulamada bir geçerliliği yoktur.

0 COMMENTS
LEAVE A COMMENT