Anasayfa / Blog / GİRİŞİMCİ DÜŞÜNCENİN FARKI

25
Aug
GİRİŞİMCİ DÜŞÜNCENİN FARKI
GİRİŞİMCİ DÜŞÜNCENİN FARKI
  • admin
  • 869 Views
  • 0 Comment
  • No tags

Girişimci düşünceleri ayırt etmek çoğu zaman zor gelebilir ama bazen de hiç olmadık yerde bu tip insanlar karşımıza çıkabilir. Hayatımızın bir zamanında sizin aklınıza hiç gelmeyecek bir yöntem yakınınızdaki biri tarafından başka bir yola başvurmadan ya da denenmeden bulunmuş olabilir. İşte girişimci düşüncenin bir kaç tarifi.

Bu yazımızda sizlere girişimci düşünce nasıl olur, nerede nasıl karar verir şeklinde açıklamalar yapacağız. Açıklamamızı bir infografik çizimden feyz alarak yazacağız. Haydi başlayalım.

Tehlikenin üstüne gider

Çoğumuzun tercih etmediği bir yöntem. Ama bazen işe yarayabilir. Korktuğunuz şeyi eğer cesaretinizi toplarsanız siz korkutabilirsiniz. Görseli kontrol edin. Kendisine koşan boğanın üstüne koşan birisi.

Sorunun etrafından dolanır

Çoğu zaman zaman kazanmak için kullanılan bir yöntemdir. Seçeneklerinizi değerlendirdiğiniz zaman eğer zaman kazanmak faydalı ise bu yöntemi girişimci düşünce mutlaka kullanır. Sorunun bugını bulun ve kullanın.

Alternatifler bulur

Sorunu çözemeyecek misiniz? O halde ya çözmek için ya da tamamen bırakıp bir başka yöntem denemek için alternatifler bulur. Girişimci düşünce budur. Boğadan başka bir yönde kaçan insan.

Sorunu çözebilecek birinden yardım alır

Sorunu çözemeyeceğini gören girişimci düşünce onu aşmak için başka birinden yardım alır. Bu onun için çok değerli bir yöntemdir.

Saldırı en iyi savunmadır

Girişimci düşüncenin son çaresi sorunla savaşmaktır. Elbette taşı delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir. Bu nedenle yeterince göğüs gererseniz bir sorunu aşabilirsiniz.

Peki bu yazılanlardan sonra siz girişimci düşünceye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bir problem karşısında nasıl bir tavır alıyorsunuz?